5 dôvodov prečo mať HNIEZDO pre bábätko

Takmer každá nastávajúca mamička hľadá spôsoby, ako si tehotenstvo a obdobie po narodení dieťatka uľahčiť a spríjemniť. Čo všetko patrí do výbavičky pre bábätko? Niektoré už približne tušia, avšak väčšine prvorodičiek hlavou víria mnohé nezodpovedané otázky.

Prioritne, by však všetky budúce mamičky mali myslieť na seba. Práve preto by si každá mala dopriať oddych, vyhýbať sa stresu, voliť vhodnú stravu a dostatok plnohodnotného spánku.

Práve kvôli nemu odporúčame siahnuť po prvkoch detskej výbavy, ktoré Vás k nemu priblížia. Jedným z nich je napríklad zavinovačka, ale dôležitú úlohu má aj detské hniezdo, ktoré sa v poslednej dobe stalo jedným z najvyhľadávanejších detských produktov. Ale prečo sú také populárne? Sú bezpečné?

 

V krátkosti Vám priblížime jeho výhody a prezradíme Vám, v čom spočíva jeho výnimočnosť a naopak kde zbystriť pozornosť.

 

  1. Bezpečný priestor

Hniezda do postieľky poskytnú dieťatku chránený bezpečný priestor a komfort, ktorý oceníte hlavne pokiaľ chcete zobrať dieťatko spať k sebe do postele. Nielen že ho chránite pred priľahnutím počas spánku, ale udržíte ho v rovnakej polohe.

 

  1. Polohovanie bábätka

V prvých týždňoch života bábätko samo nedokáže otáčať hlavičku. Je preto na rodičoch, aby ho polohovali, aby dieťatko nespalo a neležalo neustále na chrbátiku. V zásade by sme mohli povedať, že dieťa by malo ležať v rôznych polohách, aby sa jeho telo a svaly mohli vyvíjať rovnomerne. A tiež aby jeho hlavička mala „normálny“ tvar – teda aby nebola zležaná. Mantinel hniezda Vám poslúži ako výborná opora pri polohovaní bábätka na bok.

  

  1. Pomocník na cestách

Pocit známeho prostredia je pre dieťatko veľmi dôležitý, dodáva mu istotu, bezpečie a teda navodzuje pokoj. Je teda veľkou výhodou mať so sebou hniezdo a vytvoriť mu v nových lokalitách, či na chate, návšteve u známych, alebo na dovolenke pri mori bezpečné zázemie. Zároveň ho môžete použiť ako podložku na prebaľovanie a nemusíte tak hľadať ideálny priestor, alebo prebalovací pult. Jednoducho ho môžete položiť a prebaliť kdekoľvek.

 

  1. Znižujú riziko syndrómu náhleho úmrtia

Skutočnosť, že lekári odporúčajú, aby bábätká spali na chrbte, len zvyšuje ich popularitu. Ak Vaše dieťa spí na chrbte, znižuje sa tým riziko SIDS (syndróm náhleho úmrtia novorodenca). V detskom hniezde dieťatko položíte na chrbát a znižujete riziko, že sa môžu prevaliť na bruško.

 

  1. Prevencia pred úrazom

Prvé snahy o otáčanie evidujeme u bábätiek už od 3. mesiaca. Pohybovo zdatné dieťatko sa o to pokúša ešte skôr. Mamičky často bábätká ukladajú na pohovku v obývačke, alebo posteľ v spálni, hniezdo tvorí prirodzený mantinel a zabráni v prípade pretočenia pádu na zem.

 

Detské hniezda sú naozaj výbornými pomocníkmi, ktorí skvalitnia a do veľkej miery zjednodušia starostlivosť o dieťatko a uľahčia to chaotické, no najkrajšie obdobie života.

 

Naše PUF hniezda navyše svojou eleganciou a jednoduchým vzhľadom tvoria príjemný dizajnový prvok vo Vašej domácnosti.