Ako chrániť detskú pokožku nielen pred slnkom

V lete je dôležité vyberať oblečenie pre deti vo svetlých farbách. Ideálna je biela, lebo najlepšie odráža slnečné lúče. Netreba zabúdať myslieť na to, aby bolo z kvalitného materiálu, ktorý zabraňuje poteniu dieťatka.

Novinkou na svetovom trhu je detské oblečenie s UV ochranou až 50+, ktoré dieťa chráni rovnako intenzívne, ako opaľovacie krémy s ochranným faktorom, ale s tým rozdielom, že nestráca účinnosť ani vo vode. Detská pokožka sa veľmi rýchlo spáli a nemala by byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Radšej umiestnite deku do tieňa aj s hračkami, čím vytvoríte svojmu dieťatku bezpečný priestor na hranie.

To, že je Vaše dieťatko nesprávne oblečené spoznáte podľa potu. Pri miernom prehriatí dieťatko osviežite umytím zátylku, nožičiek a ručičiek. Mnohí odborníci radia mamičkám aby bábätko z kočíka počas horúcich dní pri akejkoľvek príležitosti vybrali, položili na podložku do tieňa. Určite kočík neprikrývajte nikdy žiadnou látkou, pretože blokuje pohyb vzduchu a ten je vo vaničke kočíka už aj tak obmedzený. Môžete použiť clonu, alebo slnečník, ktorý rovnako dobre chráni pred priamym žiarením slnka. A ak máte dieťatko v nosiči, treba myslieť na to, že telo rodiča mu poskytuje teplo a obliecť mu o jednu vrstvu menej aby sa neprehrialo. Tiež nezabúdať na opaľovací krém na nohy, ruky a klobúčik na hlavu.

Keď vyberáte oblečenie pre bábätko, dbajte o zloženie. Pri výrobe textílií sa často používajú rôzne chemikálie, ktoré majú zvýšiť stálosť farby, zlepšiť odolnosť a nekrčivosť. Dozrite preto na to, aby mali OEKO TEX certifikát, ktorý je svetovo uznávanou pečaťou kvality pre textilný tovar vyrobený iba zo zdravotne nezávadných materiálov.