Pripravte sa na zimu už teraz !

Ak sa bábätko narodí počas teplejších dní, jeho výbava je podstatne menšia ako pri zimných novorodeniatkach. Pre bábätká narodené v zime je do výbavičky potrebné zaobstarať pár vecí navyše. Preto by sa príprava výbavy na zimu nemala podceňovať. S príchodom chladnejších dní a nocí je dobré, ak už začnete premýšľať nad prípravou jeho výbavy. Poradíme Vám, čo by mala obsahovať a na čo by ste určite nemali zabudnúť.

 

Zbaľte sa do pôrodnice

Pred tým, než príde dlho očakávaný „deň D“ by ste si mali poriadne premyslieť, čo si so sebou zabaliť do pôrodnice a čo bude vaše bábätko potrebovať. Vo všeobecnosti a teda počas každého ročného obdobia by budúce mamičky nemali pri balení sa do pôrodnice zabudnúť na základné hygienické potreby v podobe plienok pre novorodencov, mastičku proti zapareninám a aj vlhčené obrúsky. 

Samozrejmosťou by malo byť aj základné detské oblečenie. Zabaľte si so sebou bavlnené body, košieľky a dupačky, bavlnené ponožky a chýbať nesmie ani bavlnená čiapočka. Takáto výbava do pôrodnice je však vhodná skôr počas letných, teplejších mesiacov. Čo si teda so sebou zabaliť, ak sa bábätko narodí v zime?

Počas zimy by ste si mali pribaliť svetrík a samozrejme aj čiapočka pre bábätko by mala byť hrubšia a teplejšia. Ideálne bude, ak si zabalíte dve. Okrem svetríka môžete zabaliť aj teplý kabátik na cestu domov, prípadne hrubší overal aj s kapucňou. Nezabudnite ani na body s dlhým rukávom a teplejšie oblečenie na dni strávené v pôrodnici. Teplé rukavičky a viac párov teplých ponožiek určite nenechajte doma.

Naozaj dôležitým kúskom zimnej výbavičky, na ktorý by ste nemali zabudnúť je deka Tie sú skvelé na to, že ich môžete využiť nielen v nemocnici, ale aj v autosedačke, kočíku či dokonca aj na sánkach. Ak sa Vaše novorodeniatko narodí v jesenných alebo zimných mesiacoch, deka je to, na čo by ste rozhodne mali myslieť pri príprave výbavičky.

 

Jednoduché, no zároveň štýlové deky nájdete v našej ponuke. Ak Vám nevyhovuje rozmer a chceli by ste ušiť deku podľa Vašich predstáv, neváhajte kontaktovať.