5 dôvodov prečo mať hniezdo

HNIEZDO – stále váhate, či ho potrebujete?

 

Takmer každá nastávajúca mamička hľadá spôsoby, ako si tehotenstvo a obdobie po narodení dieťatka uľahčiť a spríjemniť a čo všetko bude potrebovať pre svoje bábätko. Niektoré už približne tušia, avšak väčšine prvorodičiek hlavou víria mnohé nezodpovedané otázky.

Prioritne, by však všetky budúce mamičky mali myslieť na seba, pretože základy zdravého vývinu dieťatka začínajú už v maternici. Práve preto by si každá mala dopriať oddych, vyhýbať sa stresu, voliť vhodnú stravu a dostatok plnohodnotného spánku.

Práve kvôli nemu odporúčame siahnuť po detskom hniezde, ktoré sa v poslednej dobe stalo jedným z najvyhľadávanejších detských produktov. Ale prečo sú také populárne? Sú bezpečné? V krátkosti Vám priblížime jeho výhody a prezradíme Vám, v čom spočíva jeho výnimočnosť a naopak kde zbystriť pozornosť.

 

Znižujú riziko syndrómu náhleho úmrtia

Skutočnosť, že lekári odporúčajú, aby bábätká spali na chrbte, len zvyšuje ich popularitu. Ak Vaše dieťa spí na chrbte, znižuje sa tým riziko SIDS (syndróm náhleho úmrtia novorodenca). V detskom hniezde dieťatko položíte na chrbát a znižujete riziko, že sa môžu prevaliť na bruško.

 

Poskytnú bezpečný priestor

Hniezda do postieľky poskytnú dieťatku chránený bezpečný priestor a komfort, ktorý oceníte hlavne pokiaľ chcete zobrať dieťatko spať k sebe do postele. Nielen že ho chránite pred preľahnutím pošas spánku, ale udržíte ho v rovnakej polohe.

 

Priedušný materiál

Pri výbere hniezda nezabúdajte na priedušnosť bočných strán. Je potrebné aby boky boli vyplnené priedušnou tkaninou, ktorá umožní dieťatku voľne dýchať. Použitá výplň má byť kvalitná, nie však príliš mäkká. Svojim tvarom a materiálom navyše vytvárajú pocit bezpečia, podobný ako v maternici.

 

Pomocník na cestách

Pocit známeho prostredia je pre dieťatko veľmi dôležitý, dodáva mu istotu, bezpečie a teda navodzuje pokoj. Je teda veľkou výhodou mať so sebou hniezdo a vytvoriť mu v nových lokalitách jeho bezpečný priestor. Zároveň ho môžete použiť ako podložku na prebaľovanie a nemusíte tak hľadať ideálny priestor, alebo prebaľovací pult. Jednoducho ho môžete položiť a prebaliť kdekoľvek.

 

Hniezda využijete od novorodenca až po batoľa

Kladiete si otázku ako dlho budete hniezdo využívať? Ak má detské hniezdo viac ako jednu funkciu, môžete ho využívať dlhšie. Existujú rôzne tvary, prevedenia a veľkosti, vďaka ktorým môžete hniezdo využívať dlhšie.

 

Jednoduchá manipulácia a dizajnový vzhľad

Aj praktické pomôcky, môžu byť štýlové a dizajnové. Vytiahnuť hniezdo z tašky, znamená dať dieťatku pohodlné útočisko, prebaľovaciu podložku, či bezpečný priestor na spánok. Hniezda PUF sú navyše elegantného vzhľadu, ktorý poteší každú mamičku.

 

Späť do obchodu