Botoxom proti poteniu

 

BOTOX V LETE - ÁNO ČI NIE ?

Určite ste niekedy počuli o botox-e. Táto procedúra je pomerne veľmi obľúbená medzi ženami ale ani chlapi nezaostávajú. Aj vy ste niekedy nad ňou rozmýšľali? Čo znamená botox v praxi? Kedy je najlepšie ísť na túto procedúru? Na čo sa využíva? Má vedľajšie účinky? Poďme si radšej tento pojem priblížiť.

 

ČO JE TO BOTOX?

Botox alebo medzi odborníkmi botulotoxín je jedna z najúčinnejších látok v boji proti starnutiu. Jedná sa o prírodný proteín, ktorý sa vpichuje chirurgicky do miest, ktoré chceme omladiť. Najčastejšie to býva čelo, dekolt, pod očné okolie a podobne. Výsledkom vpichovania tejto látky je znehybniť miesto vpichu a tým ho vyhladiť, teda omladiť. Omladenie respektíve vyhladenie vrások docielime tým, že látka botulotoxín dočasne zablokuje nervové spojenia, ktoré vedú do svalov, čo zapríčiní, že po tejto aplikácii miesto vpichovania nebudeme vedieť stiahnuť – teda sa vyhladí. Ošetrenie touto látkou sa vykonáva injekčne a trvá len niekoľko minút. Miesto ošetrenia môže byť dočasne začervenané a napuchnuté, no nemusíte sa báť je to bežná reakcia na ošetrenie. Výsledky spozorujete na sebe behom niekoľkých dní a budú trvať 3 až 6 mesiacov.

 

KAM VŠADE SA APLIKUJE?

Procedúra pomocou botoxu sa využíva najmä na:

  • redukciu mimických vrások na tvári, v okolí nosa, úst a brady
  • odstránenie alebo zmiernenie nadmerného potenia
  • zmiernenie vrások okolo očí, medzi obočím, na čele
  • úprava kontúr tváre
  • v boji proti akné

 

BOTOX V LETE - ÁNO ČI NIE?

Odhodlali ste sa na túto procedúru ale neviete kedy je najvhodnejšia doba? Niektoré procedúry sú ovplyvnené ročnými obdobiami a teda nie vždy je vhodná ich aplikácia. Ako je na tom botox? Pri ošetrení touto procedúrou sa nemusíte obávať ani zimy ani tepla. Botox sa vykonáva v každom ročnom období a nemá žiadne obmedzenia. Pravdou však je, že je viac vyhľadávaný v lete, nakoľko slnečné lúče zvýrazňujú detailnejšie každú našu vrásku.

 

BOTOX A POTENIE

Keďže sme už pri téme leto, priblížime si hlavný problém a jeho riešenie pomocou botoxu. S letom sa spája potenie. Niektorí ho majú v bežnej intenzite, niektorí sa potia nadmerne. Na trhu existuje mnoho produktov, ktorý tento problém pomáhajú riešiť alebo aspoň zmierniť, no nie vždy to pomáha. Ak sme už vyskúšali všetko a naše potenie nám prekáža, môžeme siahnuť po ošetrení botoxom. Proti poteniu môžeme botoxom bojovať v oblasti podpazušia, na dlaniach a chodidlách. Po pár dňoch sa potenie úplne vytratí na dobu  3-9 mesiacov. Táto procedúra je definovaná ako bezbolestná, no každý má iný prah bolesti. Zaujíma vás ako zákrok prebieha? Látka botulotoxín sa vpichuje do miest pod kožu pomocou jemnej ihly. Po vpichoch môže nastať mierne zdúrenie, začervenanie či modrina. Efekt nastupuje asi po troch dňoch, no jeho finálnu intenzitu spozorujeme cca do 10tich dní a dĺžka trvania efektu je individuálna.

Sú nejaké nežiadúce účinky ? Ako každý zásah do tela aj pri tomto sa môžu vyskytnúť nežiadúce účinky, avšak úplne minimálne v podobe začervenania či modriny. Ošetrenie botoxom v dnešnej dobe ponúka mnoho kliník, preto ak sa rozhodnete túto procedúru absolvovať dobre si rozmyslite do ktorej kliniky zavítate. Pri výbere kliniky dbajte na cenu, materiál ale hlavne odbornosť. V dnešnej dobe internetu a instagramu si môžete prečítať nespočetné množstvo recenzií a rozhodnúť sa pre to najlepšie. Pozor ak ste tehotná, dojčíte alebo máte autoimunitné ochorenie procedúra pomocou botoxu nie je pre Vás vhodná !!!

Späť do obchodu