Ako predchádzať úpalu, či spálenej pokožke počas horúcich dní.

AKO SA V LETE CHRÁNIŤ PRED SLNKOM?

 

S odchodom zimy prichádza jar a jej prvé slnečné lúče. Slnečné žiarenie má svoje výhody ale aj nevýhody. Od narodenia je naša koža vystavovaná slnku. Niekedy menej, niekedy viac. Veľa odborníkov ale aj neodborníkov sa zhodujú, že prílišné vystavovanie slnečnému žiareniu má zlý vplyv na človeka. Existujú ale rôzne názory k tejto téme. Slnečné žiarenie alebo ultrafialové lúče (UV) má významné postavenie pri tvorbe vitamínu D, ktorý je dôležitý pre stavbu kostí, v bojí s vírusovými ochoreniami. Vystavovanie slnečnému žiareniu je teda potrebné ale v správnej miere a s určitou ochranou najmä pri deťoch. Detská pokožka je omnoho citlivejšia ako pokožka dospelého človeka a preto musíme dbať na väčšiu ochranu pred slnkom.

AKO SA CHRÁNIŤ PRED SLNKO?

Krém s SPF faktorom – na trhu je v dnešnej dobe nespočetné množstvo krémov s SPF faktorom od rôznych výrobcov. Je už len na Vás akú značku a stupeň ochrany zvolíte. Myslite však na to, že pri deťoch by sa mal používať vysoký SPF faktor.

Pokrývka hlavy – zohráva veľmi významnú úlohu pri ochrane pred slnkom. Zabraňuje prípadnému úpalu. Dnes už výrobcovia vyrábajú klobúčiky alebo rôzne čiapky s UV faktorom, ktoré zabezpečujú dieťaťu vysokú ochranu pred slnečným žiarením.

Pončo – ak cez leto obľubujete kúpanie, nemalo by vo vašej výbave k vode chýbať pončo. Pončo našej výroby je vyrobené z ľahkého mušelínového materiálu a zabezpečuje výbornú savosť. Vášmu dieťatku nebude brániť v pohybe a zároveň bude chrániť jeho pokožku pred slnkom.

Tekutiny – nesmú chýbať v lete u nikoho. V lete by sme mali prijímať tekutiny častejšie ako po iné ročné obdobia. Najlepšie je čistá voda.

Clona na kočík – ak máte malé bábätko alebo dieťatko, ktoré sa vozí v kočiari clona bude váš najlepší priateľ v letných mesiacoch. Kúpite ju v obchodoch s detským sortimentom alebo aj v DM drogérii. Clona slúži na clonenie pred slnkom a zároveň nebráni k prieniku vzduchu do kočíka.

Prístrešok – ak sa chystáte k vode alebo len doma na záhradu, prístrešok je vhodný na ochranu pred slnkom. Dieťatko v ňom môže spať alebo sa hrať a nebude na priamom slnku.

Slnečné okuliare – okuliare sú v letných mesiacoch povinnou výbavou už od najmenších detí. Slnečné okuliare chránia sietnicu dieťatka pred nežiadúcim žiarením. Na trhu sú okuliare aj pre najmenšie deti vyvinuté francúzskymi odborníkmi ( Kietla), ktoré sú špeciálne upravené  a bezpečné aj pre najmenšie deti.

Vhodné oblečenie – zvoľte bavlnené a priedušné materiály. Môžete siahnuť tiež po oblečení s UV ochranou.

Nezabudnite najlepšie je tráviť čas v tieni a nevystavovať príliš deti slnečným lúčom. Detská pokožka je omnoho zraniteľnejšia ako pokožka dospelého človeka. Výlety, prechádzky a podobné aktivity vonku plánujte v doobedných alebo neskorších poobedných hodinách. Vyhýbajte sa pobytu vonku od 12stej do 15stej hodiny, kedy je slnečné žiarenie najsilnejšie.

Späť do obchodu