10 tipov pre najlepšiu detskú oslavu

 

Blížia sa narodeniny Vášho dieťaťa? Chcete pripraviť úspešnú a nezabudnuteľnú detskú oslavu, na ktorú budete všetci ešte veľmi dlho spomínať ale neviete ako? V dnešnej spotrebiteľskej dobe nájdete na trhu služieb rôzne eventové organizácie, ktoré Vám s tým pomôžu. Musíte však myslieť na to, že tieto služby nie sú najlacnejšie. So štipkou fantázie a organizovanosti môžete nezabudnuteľnú oslavu pripraviť bez takejto pomoci. Zapojte do príprav rodinu aj Vašu ratolesť, spoločne si užijete neskutočné množstvo zábavy a neminie Vás ani skvelý pocit z dobre odvedenej práce.

 

NA ČO MYSLIEŤ PRI ORGANIZOVANÍ?

 

  1. TÉMA narodeninovej oslavy – najdôležitejšie je zvoliť si názov alebo tému oslavy. Každá dobre organizovaná oslava sa nesie v znení nejakej témy. Porozprávajte sa s oslávencom, akú oslavu by chcel mať, ak ide o menšie deti určite je niečo, čo Vaše dieťatko má veľmi rado, obdivuje alebo má nejakú obľúbenú postavičku a pod. Oslavu viete tematicky prispôsobiť dievčatku, chlapčekovi alebo ju viete spraviť univerzálnu. Oslava sa môže niesť v znení pirátov, rozprávkového lesa, hľadania pokladu, pikniku a pod. v tomto prípade sa nestanovujú hranice Vašej fantázie a kreativite.
  2. MIESTO konania narodeninovej oslavy – podľa zvolenej témy si ľahko prispôsobíte aj miesto konania oslavy. Miesto vyberajte aj podľa ročného obdobia. Ak sa rozhodnete pre oslavu vonku majte vždy pripravený aj plán B v prípade nepriaznivého počasia. Vyberajte aj podľa počtu a veku zúčastnených. Dbajte na to, aby bolo miesto konania párty prispôsobené veku účastníkov z hľadiska bezpečnosti.
  3. POZVÁNKY na detskú oslavu – najdôležitejší prvok pri organizovaní oslavy sú pozvánky. Nezabudnite ich poslať v dostatočnom predstihu. Pri výbere pozvánok existuje množstvo možností. Pozvánky môžete kúpiť v papiernictve alebo na internete. Ďalšou možnosťou je ich vyrobiť pomocou počítača a dať vytlačiť. Veľmi zábavná forma je vlastnoručná výroba pozvánok s dieťatkom, pozvánky tak budú originálne. Správna pozvánka by mala obsahovať tému, dátum a miesto konania, prípadne dresscode detskej párty.
  4. OBČERSTVENIE na párty – na oslave by ste mali rátať s občerstvením pre deti ale aj ich rodičov, ak ostanú prítomní. Voľte pochutiny a jedlá, ktoré neobsahujú rizikové alergény napr. (orechy) alebo sa pred prípravou občerstvenia uistite, že žiadne dieťa nemá na niečo alergiu. Veľmi obľúbenou pochutinou na oslavách je napr. ovocie napichnuté na špajdle, piškóty s ovocím a čokoládou, jednohubky, pizza a podobne. Pri občerstvení zaraďujeme zdravé ale môžeme aj menej zdravé alternatívy. Ak chceme využiť nápaditosť vyberáme a ladíme občerstvenie do témy oslavy. Na internete je dostatočné množstvo nápadov ako z jedla vytvoriť zábavných panáčikov či zvieratká.
  5. TORTA pre oslávenca – torta by mala byť určená primárne pre oslávenca. Vypočujte si predstavy Vášho dieťaťa a dajte mu spraviť tortu podľa jeho želania. Je to jeho deň a mal by byť pre neho najkrajší a nezabudnuteľný.
  6. PROGRAM detskej párty – pri detských oslavách by ste mali myslieť aj na program oslavy. Viete si predstaviť veľa detí po kope? Určite by sa to nieslo v znení bezvýznamného kričania a pobehovania. Program prispôsobte veku detí. Môžete zaradiť hľadanie pokladu, športové disciplíny, vzájomné kŕmenie sa, hádanky, stoličkový tanec či rôzne spoločenské hry, ktoré vyžadujú pohyb. Využite všetky dostupné možnosti a zabezpečte deťom to, aby sa nenudili.
  7. HUDBA pre deti – určite si neviete predstaviť oslavu bez poriadnej diskotéky. Hudba by mala oslavu sprevádzať takmer celý čas. Vyberajte ju podľa toho, aká hudba práve prevláda u detí, prípadne môžete hrať pesničky na želanie.
  8. DRESSCODE – tento bod nie je až tak dôležitý, ale ak chcete oslavu doviesť do dokonalosti určite zahrňte aj tento bod. Dresscode prispôsobte téme oslavy, aby to malo ten správny efekt a aby všetci pozvaní vedeli, po akých kostýmoch majú siahnuť.
  9. Výzdoba detskej oslavy – dôležitou súčasťou každej narodeninovej párty je výzdoba. Nebojte sa pestrých farieb a veľa doplnkov. Využite kreativitu a fantáziu a spravte miesto oslavy rozprávkovým a jedinečným.
  10. PRIATEĽ PO RUKE – ak chcete, aby oslava prebiehala bez stresu a chaosu poproste niekoho, kto bude Vašou pravou rukou počas celej oslavy. Vy si oslavu chcete užiť tiež, takže je najlepšie poprosiť niekoho kto bude mať oslavu pod kontrolou a bude ju organizovať bez toho, aby ste mu museli hovoriť, čo má robiť.

 

Nezabúdajte, aj keď sa vyskytnú drobné nedokonalosti neprepadnite panike. Je veľmi malá pravdepodobnosť, že by si to niekto všimol a riešil. Tento deň je o Vašom dieťatku a nenechajte si ho ničím pokaziť. Dôležité je, aby prevládala na oslave radosť a zábava. Ten najkrajší obraz pre rodiča je vidieť v očiach svojho dieťaťa iskričky šťastia.

Späť do obchodu